Klasser
Wasa Footballcup 2016
Info
Tävlingsinformation
Nyheter
Regler
Spelplatser
Domare
Lag
Klasser
Matcher
Samtliga matcher
Bokade matcher
Ospelade matcher
Senaste resultat
Statistik
Lagstatistik
Logga in
Klasser / Grupper
ER - Specialgrupp Erityisryhmä
Grupp 1
GBK-Tigers
GBK-Tigers White
Jaro Rockets
VPS Futarit
F07 - Flickor 7, födda 2009
Grupp 1
BK-48 F09/10
FC Sport-j 09-10 punainen
FC Sport-j 09-10 valkonen
Malax IF
Sundom IF
VIFK F09-10
VIFK F09-11
F08 - Flickor 8, födda 2008
Grupp 1
BK-48
FC Sport-j punainen
FC Sport-j valkoinen
I-JBK F08-09
Laihian Luja
Malax IF
NJS T08 Keltainen
Solf IK
Sundom IF
F09 - Flickor 9, födda 2007
Grupp 1
BK-48
FC Komu T07
FC Sport-j
Gnistan
IF Hoppet
NJS T07
RaKe Helmipallot T07
SIF F07 I
SIF F07 II
VIFK Messi
VIFK Ronaldo
VPS-j tytöt 07/08
F10 - Flickor 10, födda 2006
Ryhmä 1
BK-48
FC Kuffen
Gnistan
Laihian Luja
NJS T06 Sininen
Ryhmä 2
FC Sport-j
I-JBK
KaaNa tytöt06
NJS T06 Keltainen
RaKe Helmipallot T06
SeMi Valkoinen
Ryhmä 3
FC Sport-j 07
Parkunmäen Apassit
Peff Flickor 06
SeMi Sininen
SiPS
Solf IK f 06/07
13-15s
FC Kuffen
I-JBK
Parkunmäen Apassit
16-17s
SeMi Valkoinen
FC Sport-j 07
F11 - Flickor 11, födda 2005
Grupp 1
FC Sport-j Valkoinen
KaaNa tytöt05/06
SalPa E-tytöt
SeMi-05
Umeå södra flickor -05 blå
Grupp 2
FC Sport-j Punainen
IK Myran
PPS (Pakkalan palloseura)
Pallokissat Musta
SiPS
Grupp 3
IK
Pallokissat Valkoinen
Parkunmäen Apassit
VIFK
Ylöjärven Ilves e-tytöt 0605
13-15s
KaaNa tytöt05/06
PPS (Pakkalan palloseura)
Pallokissat Valkoinen
F12 - Flickor 12, födda 2004
Grupp 1
BK-48 F04
FC Kuffen
HTF f04
OsPa
Solf IK
Grupp 2
FC KoMu T0405
I-JBK
JyPK 04/05 United
Parkunmäen Apassit
Sundom IF
VIFK F04
9-10
BK-48 F04
Parkunmäen Apassit
F13 - Flickor 13, födda 2003
Grupp 1
BK-48 F03
EBK GrIFK YJ T03 Pink
Oulunsalon Pallo T03
Ylöjärven Ilves
Grupp 2
EBK GrIFK YJ T03 White
FC Sport-j Punainen
HauPa
TPV D-TYTÖT
Grupp 3
FC Nokia
FC Sport-j Valkoinen
FS Metta
IFK Umeå
VIFK F03
5-7s
TPV D-TYTÖT
Ylöjärven Ilves
IFK Umeå
8-10s
EBK GrIFK YJ T03 White
EBK GrIFK YJ T03 Pink
VIFK F03
11-13s
HauPa
Oulunsalon Pallo T03
FC Sport-j Valkoinen
F14 - Flickor 14, födda 2002
Grupp 1
FC Sport-j Punainen
Ospa T02-03
Remsle UIF F02
VIFK Titan
Grupp 2
IFK Umeå
PeFF F-02/03
Rake/Joki yj
VIFK Platina
Grupp 3
FC Sport-j Valkoinen
HauPa
SV Koips Yj
SeMi 02
F15 - Flickor 15, födda 2001
Grupp 1
BK-48
VIFK B2
VIFK F01
P07 - Pojkar 7, födda 2009
Grupp 1
BK-48 Blå
BK-48 Gul
FC KoMu P09
I-JBK Blå
I-JBK Vit
Laihian Luja Sininen
Laihian Luja Valkoinen
Malax IF Blå
Malax IF Gul
Solf IK P 09/10
VIFK Blå
VIFK Vit
VPS-j P09 Musta
VPS-j P09 Raita
VPS-j P09 Valkoinen
P08 - Pojkar 8, födda 2008
Grupp 1
BK-48 Blå
FC Kiisto Keltainen
FC Kiisto Musta
FC Kuffen 07/08/09
FC YPA Keltainen
I-JBK P08 Vit
Laihian Luja
Sundom IF P08
Tove PSG
VIFK Blue
VPS-j P08
VPS-j Valkoinen
Grupp 2
BK-48 Gul
FC Kiisto Keltamusta
FC YPA Musta
FC YPA Punainen
FK Valmiera
I-JBK P08 Blå
Malax IF P08
Solf IK P08
Tove Bayern
VIFK White
VPS-j Musta
VPS-j Raita
P09 - Pojkar 9, födda 2007
Grupp 1
FC Kiisto Keltainen
FC KoMu Musta
FS Metta Green
IF Kvarken
JDFS Alberts Black
Petalax IK MIX0708
ToU
VIFK Smedsby Blå
VPS-j 1924
VPS-j Valkoinen
Grupp 2
FC Kiisto Musta
FC KoMu Keltainen
JDFS Alberts Orange
Laihian Luja
OLS Hollanti 07 Sininen
Sundom IF P-07
Tove Red
VIFK Smedsby Vit
VPS-j Musta
Grupp 3
FC Kiisto Vihreä
FS Metta White
I-JBK
Norrvalla FF P07
OLS Hollanti 07 Keltainen
Tove Green
Tove White
VIFK Blå
VIFK Vit
VPS-j Raita
P10 - Pojkar 10, födda 2006
Grupp 1
BK-48
Euran Pallo Sininen
FS Metta White
Laihian Luja Leijonat
Grupp 2
Euran Pallo Valkoinen
FC Kiisto Punainen
JDFS Alberts
Laihian Luja P06
Grupp 3
FC Komu Gul
FC Levadia
KJS P06
Norrvalla FF
Grupp 4
FC Kiisto P10 Keltainen
FC KoMu Svart
IIF P06 Gul
Malax IF P06
Grupp 5
FK Priekuli
I-JBK
Solf IK P06
VIFK
Grupp 6
FC Kiisto P10 Musta
FS Metta Green
Sundom IF P06
VPS-j 06
P11 - Pojkar 11, födda 2005
Grupp 1
BK-48
FF Jaro Blå
Sandåkerns SK
Grupp 2
FC Kiisto -05
FF Jaro Röd
Sandviks IK P05 Lag 2
Grupp 3
FC Kuffen
FF Jaro Vit
Sandviks IK P05 Lag 1
Grupp 4
GBK Randig
Nokian Palloseura 2005
VPS-j Valkoinen
Grupp 5
GBK Röd
KJS P05
VPS-j Raita
Grupp 6
GBK Vit
Sundom IF P05
VPS-j Musta
Grupp 7
IK Myran
Solf IK
VPS-j 1924
Grupp 8
FC Raahe
Laihian Luja
VIFK
VPS-j 06
17-21s
Laihian Luja
Sandviks IK P05 Lag 1
Sandåkerns SK
IK Myran
Sandviks IK P05 Lag 2
22-25s
GBK Randig
GBK Vit
KJS P05
FC Raahe
P12 - Pojkar 12, födda 2004
Grupp 1
FC Kiisto Keltainen
Tegs SK
VIFK Smedsby
Grupp 2
FC Kiisto Vihreä
Pallo-Iirot Keltainen
Sandviks IK
Grupp 3
I-JBK P-04
Pallo-Iirot YJ
Tou
Grupp 4
IK
OsPa P04
VIFK Vikinga
Grupp 5
FS Metta
Laihian Luja
VPS-j Valkoinen
Grupp 6
Euran Pallo
Sundom IF
VPS-j Musta
Grupp 7
Ajax Sarkkiranta P02-04
EIF
VIFK City
17-21s
I-JBK P-04
OsPa P04
Laihian Luja
FC Kiisto Keltainen
Sandviks IK
P13 - Pojkar 13, födda 2003
Grupp 1
BK-48
FC Raahe P03
Tou03
Grupp 2
FC Kiisto Keltainen
FC YPA
Tervarit-j Punainen1
Grupp 3
FC Kiisto Musta
FF Jaro Röd
Tervarit-j Punainen2
Grupp 4
FC Kiisto Sininen
TPV D13 punainen
VPS-j P03
Grupp 5
FC Kemi P03 yj.
I-JBK
TPV D13 valkoinen
Grupp 6
FC Sport-j Punainen
KSF Pojkar -03
Sips/AC Barca yj
Grupp 7
Ajax Sarkkiranta P02-04
FC Sport-j Valkoinen
Tegs SK
Grupp 8
FC KoMu P03
FF Jaro Vit
Keupa03
VIFK
17-21s
FC YPA
FF Jaro Vit
TPV D13 punainen
FC Raahe P03
Ajax Sarkkiranta P02-04
22-25s
TPV D13 valkoinen
FC Sport-j Punainen
Tervarit-j Punainen2
FC KoMu P03
P14 - Pojkar 14, födda 2002
Grupp 1
JDFS Alberts
Närpes Kraft
VIFK Blue
VPS-j
Grupp 2
FK Priekuli
Kotkat
PIF
Tegs SK
VIFK White
5-7s
VIFK Blue
Tegs SK
FK Priekuli
8-9
Närpes Kraft
Kotkat
P15 - Pojkar 15, födda 2001
Grupp 1
IIF
JDFS Alberts
Salpa
TaPa
VIFK
3-5s
JDFS Alberts
IIF
TaPa