272 |
H28-1 |
22:10 |
IBK Hallsta -
Bele Barkarby
|
3-1
|
Lu D |
|
|
271 |
F94-1 |
22:10 |
Valhall IBK -
KAISMora IBF
|
1-1
|
Lu C |
|
|
269 |
DJ-1 |
22:10 |
Surahammars IBF -
KAISMora IF
|
1-5
|
Lu B |
|
|
274 |
P94-4 |
22:10 |
Täby IS IBF -
Enköpings IBK
|
3-2
|
Lu A |
|
|
273 |
HM-1 |
22:10 |
Big Brothers -
Fest Arrangören
|
3-13
|
HBO |
|
|
270 |
DJ-1 |
22:10 |
Täby IS -
Bele/Barkarby IF
|
6-1
|
FK 1 |
|
|
265 |
HM-2 |
21:20 |
HC Vityaz Nights -
Hudik/Via
|
5-0
(WO) |
FK 2 |
|
|
264 |
H28-5 |
21:20 |
Jakobsbergs IBF -
Alfta IBK
|
2-2
|
Lu D |
|
|
260 |
D-2 |
21:20 |
Råsunda IS -
Vallentuna IBK
|
5-3
|
SS |
|
|
262 |
H28-2 |
21:20 |
Björklinge BK -
Kungsängens IF
|
5-2
|
Lu B |
|
|
263 |
H28-3 |
21:20 |
Arlanda IBK U -
IBF Falun Ungdom
|
2-2
|
Lu C |
|
|
266 |
P94-2 |
21:20 |
IBF Falun U 2 -
Nykvarns IF
|
2-1
|
FK 1 |
|
|
261 |
H28-1 |
21:20 |
Digers BK -
Täby FC
|
1-2
|
Lu A |
|
|
255 |
HJ18-1 |
20:30 |
Billingsfors IBK -
Järfälla IBK
|
0-5
|
FK 1 |
|
|
256 |
P99-1 |
20:30 |
Vallentuna IBK P00 -
Tatran Stresovice P00 (CZ)
|
Dolt
|
FK 2 |
|
|
254 |
P94-3 |
20:30 |
Sköndals IK -
Tatran Stresovice (CZ)
|
0-1
|
Lu A |
|
|
258 |
P95-2 |
20:30 |
Mullsjö AIS -
Vallentuna IBK Svart
|
0-6
|
Lu D |
|
|
259 |
P95-2 |
20:30 |
Hagunda IF -
IBK Aston
|
15-1
|
Lu C |
|
|
252 |
F94-1 |
20:30 |
Vallentuna IBK -
IBF Falun
|
0-5
|
HBO |
|
|
245 |
F96-1 |
19:40 |
IBF Falun U -
Surahammars IBF
|
3-4
|
SS |
|
|
247 |
H28-4 |
19:40 |
Rotebro IS IBK -
Tillberga IK
|
2-1
|
Lu D |
|
|
249 |
HJ20-1 |
19:40 |
Farsta IBK -
Tyresö Trollbäcken IBK
|
5-2
|
FK 2 |
|
|
248 |
H28-5 |
19:40 |
Åmots IF -
Vallentuna IBK
|
4-7
|
FK 1 |
|
|
246 |
H28-2 |
19:40 |
Insjöns FK BK -
KFUM Falun
|
3-1
|
HBO |
|
|
244 |
F94-1 |
19:40 |
Rönnby IBK -
Töjnan IBK
|
1-2
|
Lu A |
|
|
250 |
P95-1 |
19:40 |
Täby IS IBF -
Bollstanäs IBK
|
6-1
|
Lu B |
|
|
251 |
P97-2 |
19:40 |
FBC Cesky Krumlov (CZ) -
Arlanda IBK
|
0-3
|
Lu C |
|
|
240 |
HJ18-2 |
18:50 |
Nora Innebandy -
Täby FC
|
1-11
|
FK 1 |
|
|
241 |
P99-1 |
18:50 |
HAIK -
Gjelleråsen IF (Nor)
|
Dolt
|
FK 2 |
|
|
237 |
DJ-1 |
18:50 |
Skälby Sharks IBK -
IBF Falun U /Enviken
|
1-5
|
HBO |
|
|
239 |
HJ18-2 |
18:50 |
FBC Lerum 2 -
Surahammars IBF
|
3-3
|
Lu A |
|
|
243 |
P95-3 |
18:50 |
Söderhamns IBF -
Livets Ord IF
|
0-2
|
Lu B |
|
|
242 |
P95-3 |
18:50 |
Vallentuna IBK Vit -
Åkersberga IBF
|
2-7
|
Lu C |
|
|
238 |
HJ18-1 |
18:50 |
FBC Lerum 1 -
Vallentuna IBK
|
3-2
|
Lu D |
|
|
236 |
D-2 |
18:50 |
FBC Lerum 1 -
Töjnan IBK
|
6-1
|
SS |
|
|
229 |
HM-1 |
18:00 |
Festerås -
Elk Brew United
|
3-3
|
SS |
|
|
230 |
P94-2 |
18:00 |
IBF Offensiv Lidingö -
Mullsjö AIS
|
0-12
|
Lu D |
|
|
232 |
P94-4 |
18:00 |
Stenhagen KK 2 -
Örebro SK Ungdom
|
3-5
|
FK 2 |
|
|
231 |
P94-3 |
18:00 |
Stenhagen KK 1 -
Per Ols IBF
|
9-3
|
FK 1 |
|
|
233 |
P95-1 |
18:00 |
IBF Falun U -
Ersboda SK
|
4-0
|
HBO |
|
|
228 |
H28-4 |
18:00 |
Väddö IF -
Landvetter Wings
|
0-7
|
Lu A |
|
|
234 |
P97-3 |
18:00 |
Täby IS -
UHT Eggiwil (Sch)
|
2-9
|
Lu B |
|
|
235 |
P95-2 |
18:00 |
Samuelsdals IF -
Rotebro IS
|
3-1
|
Lu C |
|
|
226 |
HM-3 |
17:10 |
Idrottsarrangören Mats A -
Nej Till Bron
|
5-4
|
FK 1 |
|
|
223 |
F96-1 |
17:10 |
Töjnan IBK -
Tunet IBK (Nor)
|
2-3
|
FK 2 |
|
|
225 |
HJ20-1 |
17:10 |
KAISMora IF -
IBF Falun Ungdom
|
3-3
|
HBO |
|
|
224 |
H28-3 |
17:10 |
Täby IS IBF -
Hälsingårdens AIK
|
0-2
|
Lu A |
|
|
227 |
P94-1 |
17:10 |
Hässelby SK -
Djurö/Vindö IF
|
4-1
|
Lu B |
|
|
222 |
F95-1 |
17:10 |
Storviks IF -
Holmsund City IBC
|
2-3
|
Lu D |
|
|
221 |
D-3 |
17:10 |
Värmdö IF -
Täby FC DJ 1
|
6-2
|
SS |
|
|
215 |
HM-3 |
16:20 |
Larasistance -
John Pohlman Fan Club
|
5-1
|
SS |
|
|
217 |
P99-1 |
16:20 |
Tatran Stresovice P00 (CZ) -
Tobo/Örbyhus IB
|
Dolt
|
Lu D |
|
|
214 |
HE-1 |
16:20 |
Kungsängens IF -
IBF Borlänge
|
3-2
|
FK 2 |
|
|
218 |
P94-1 |
16:20 |
Älvsjö AIK -
FBC Lerum
|
1-3
|
FK 1 |
|
|
212 |
D-2 |
16:20 |
Kungsörs IBK -
Vallentuna IBK
|
3-4
|
HBO |
|
|
216 |
P94-2 |
16:20 |
Jakobsbergs IBF -
Nykvarns IF
|
2-2
|
Lu A |
|
|
219 |
P95-3 |
16:20 |
IBK Handen -
Team Thurga (Sch)
|
2-4
|
Lu B |
|
|
213 |
F95-2 |
16:20 |
Täby IS F96 -
Tatran Stresovice (CZ)
|
5-0
|
Lu C |
|
|
204 |
P96-1 |
15:30 |
FBC Chomutov (CZ) -
Täby IS P 97
|
0-2
|
FK 2 |
|
|
207 |
P98-1 |
15:30 |
Rotebro IS IBK -
Karlstad IB
|
7-3
|
HBO |
|
|
206 |
P96-3 |
15:30 |
Tatran Stresovice (CZ) -
Farsta IBK
|
1-3
|
Lu A |
|
|
205 |
P96-3 |
15:30 |
Vallentuna IBK Vit -
Västerås IB U
|
1-4
|
Lu B |
|
|
208 |
P98-2 |
15:30 |
Surahammars IBF -
Lindås Waves
|
3-16
|
Lu D |
|
|
209 |
P98-2 |
15:30 |
Farsta IBK -
Töjnan IBK
|
9-0
|
SS |
|
|
210 |
P98-2 |
15:30 |
Vallentuna IBK -
Telge SIBK 1
|
1-9
|
FK 1 |
|
|
200 |
P96-1 |
14:40 |
Hasle/Lören Innebandy -
Rotebro IS
|
1-7
|
Lu C |
|
|
203 |
P95-3 |
14:40 |
Åkersberga IBF -
Livets Ord IF
|
3-2
|
Lu B |
|
|
199 |
P94-3 |
14:40 |
Tyresö Trollbäcken IBK -
Tatran Stresovice (CZ)
|
3-3
|
Lu A |
|
|
201 |
P98-1 |
14:40 |
Kungsängens IF -
Telge SIBK 2
|
6-3
|
FK 1 |
|
|
197 |
F96-1 |
14:40 |
Rotebro IS IBK -
Surahammars IBF
|
1-0
|
FK 2 |
|
|
198 |
H28-1 |
14:40 |
FBC Lerum -
Bele Barkarby
|
6-3
|
HBO |
|
|
192 |
H28-5 |
13:50 |
Töjnan IBK -
Alfta IBK
|
2-2
|
FK 1 |
|
|
193 |
HJ20-1 |
13:50 |
FC Europa Juniors -
Tyresö Trollbäcken IBK
|
2-2
|
FK 2 |
|
|
195 |
HJ18-1 |
13:50 |
Järfälla IBK -
Floda IBK
|
5-3
|
HBO |
|
|
190 |
H28-3 |
13:50 |
Pixbo/Wallenstam IBF -
IBF Falun Ungdom
|
3-5
|
Lu A |
|
|
189 |
H28-2 |
13:50 |
Team Bizon (Rus) -
Kungsängens IF
|
0-15
|
Lu B |
|
|
194 |
P94-2 |
13:50 |
Mullsjö AIS -
IBF Falun U 2
|
3-5
|
Lu C |
|
|
191 |
H28-4 |
13:50 |
IBF Falun lag 2 -
Landvetter Wings
|
1-3
|
Lu D |
|
|
188 |
D-2 |
13:50 |
IBF Falun U lag 1 -
FBC Lerum 1
|
2-2
|
SS |
|
|
182 |
P96-2 |
13:00 |
Karlskoga Innebandy -
Tobo/Örbyhus IB
|
1-1
|
Lu D |
|
|
184 |
P97-2 |
13:00 |
Arlanda IBK -
Karlstad IB
|
5-2
|
SS |
|
|
187 |
HJ18-2 |
13:00 |
IBF Falun U -
Nora Innebandy
|
4-1
|
Lu C |
|
|
181 |
P96-2 |
13:00 |
Flo-Te (La) -
Rönnby SK
|
2-6
|
Lu B |
|
|
185 |
P97-3 |
13:00 |
IBF Falun U -
Tobo/Örbyhus IB 1
|
7-0
|
FK 1 |
|
|
186 |
P98-1 |
13:00 |
Tungelsta IF -
Tatran Stresovice (CZ)
|
4-2
|
FK 2 |
|
|
180 |
H28-1 |
13:00 |
Täby FC -
IBK Hallsta
|
4-8
|
HBO |
|
|
183 |
P97-1 |
13:00 |
Töjnan IBK -
IF Edebäck
|
1-7
|
Lu A |
|
|
179 |
P95-2 |
12:10 |
Vallentuna IBK Svart -
Samuelsdals IF
|
1-1
|
FK 1 |
|
|
173 |
P94-4 |
12:10 |
Åkersberga IBF -
Enköpings IBK
|
4-3
|
FK 2 |
|
|
178 |
HJ18-1 |
12:10 |
Tyresö Trollbäcken IBK -
Billingsfors IBK
|
3-1
|
HBO |
|
|
174 |
P96-2 |
12:10 |
FBC Vipers Most (CZ) -
Vallentuna IBK Svart
|
2-5
|
Lu A |
|
|
176 |
P97-2 |
12:10 |
AIK IBF 1 -
Farsta IBK
|
4-1
|
Lu B |
|
|
175 |
P97-1 |
12:10 |
Tobo/Örbyhus IB 2 -
AIK IBF 2
|
2-6
|
Lu C |
|
|
177 |
P97-3 |
12:10 |
UHT Eggiwil (Sch) -
Kungsängens IF
|
4-3
|
Lu D |
|
|
172 |
F95-1 |
12:10 |
Kungsängens IF -
IBF Falun U
|
2-4
|
SS |
|
|
164 |
D-3 |
11:20 |
Åkersberga IBF Dam -
Värmdö IF
|
3-4
|
SS |
|
|
168 |
P96-3 |
11:20 |
Västerås IB U -
Tatran Stresovice (CZ)
|
6-0
|
Lu D |
|
|
170 |
P98-2 |
11:20 |
Lindås Waves -
Farsta IBK
|
8-2
|
Lu C |
|
|
165 |
P94-1 |
11:20 |
FBC Lerum -
Hässelby SK
|
2-3
|
Lu B |
|
|
166 |
P95-1 |
11:20 |
Ersboda SK -
Täby IS IBF
|
1-3
|
FK 1 |
|
|
171 |
P98-2 |
11:20 |
Töjnan IBK -
Vallentuna IBK
|
2-5
|
FK 2 |
|
|
167 |
P96-1 |
11:20 |
Täby IS P 97 -
IBK Göteborg
|
2-8
|
HBO |
|
|
169 |
P98-2 |
11:20 |
Telge SIBK 1 -
Surahammars IBF
|
6-0
|
Lu A |
|
|
160 |
HJ18-2 |
10:30 |
Täby FC -
Värmdö IF
|
4-1
|
FK 2 |
|
|
156 |
H28-2 |
10:30 |
KFUM Falun -
Björklinge BK
|
2-3
|
HBO |
|
|
157 |
HE-1 |
10:30 |
KAISMora IF -
Handens IBK
|
6-1
|
Lu A |
|
|
158 |
P96-1 |
10:30 |
Rotebro IS -
FBC Chomutov (CZ)
|
8-2
|
Lu B |
|
|
162 |
P95-2 |
10:30 |
Hagunda IF -
Mullsjö AIS
|
8-0
|
Lu C |
|
|
163 |
P95-3 |
10:30 |
Vallentuna IBK Vit -
IBK Handen
|
3-2
|
Lu D |
|
|
159 |
P98-1 |
10:30 |
Karlstad IB -
Kungsängens IF
|
2-6
|
SS |
|
|
148 |
D-1 |
09:40 |
Kungsängens IF -
IS Saga
|
6-2
|
SS |
|
|
152 |
H28-5 |
09:40 |
Vallentuna IBK -
Jakobsbergs IBF
|
1-3
|
Lu D |
|
|
151 |
H28-4 |
09:40 |
Tillberga IK -
Väddö IF
|
9-2
|
Lu C |
|
|
155 |
P94-4 |
09:40 |
Örebro SK Ungdom -
Täby IS IBF
|
1-4
|
FK 1 |
|
|
153 |
HJ20-1 |
09:40 |
IBF Falun Ungdom -
Farsta IBK
|
3-2
|
FK 2 |
|
|
150 |
H28-3 |
09:40 |
Hälsingårdens AIK -
Arlanda IBK U
|
2-2
|
HBO |
|
|
149 |
F95-2 |
09:40 |
Samuelsdals IF -
KAISMora IBF
|
0-9
|
Lu A |
|
|
154 |
P94-3 |
09:40 |
Per Ols IBF -
Sköndals IK
|
1-7
|
Lu B |
|
|
144 |
P97-1 |
08:50 |
Bearums Verk IF (Nor) -
Töjnan IBK
|
3-2
|
FK 2 |
|
|
145 |
P97-3 |
08:50 |
Täby IS -
Tobo/Örbyhus IB 1
|
3-2
|
HBO |
|
|
146 |
P98-1 |
08:50 |
Telge SIBK 2 -
Tungelsta IF
|
5-3
|
Lu A |
|
|
147 |
P95-1 |
08:50 |
Bollstanäs IBK -
Tobo/Örbyhus IB
|
1-3
|
Lu B |
|
|
142 |
P96-2 |
08:50 |
Rönnby SK -
Karlskoga Innebandy
|
0-3
|
Lu C |
|
|
143 |
P96-3 |
08:50 |
Valmiera (La) -
Vallentuna IBK Vit
|
1-14
|
Lu D |
|
|
141 |
HM-2 |
08:50 |
Green Machine -
Haiken
|
4-0
|
SS |
|
|
140 |
F96-1 |
08:50 |
Tunet IBK (Nor) -
IBF Falun U
|
7-2
|
FK 1 |
|
|
132 |
HM-4 |
08:00 |
Amazing Horse -
Soggy United
|
4-9
|
SS |
|
|
138 |
P97-3 |
08:00 |
Kungsängens IF -
IBF Falun U
|
4-2
|
Lu D |
|
|
136 |
P97-2 |
08:00 |
Karlstad IB -
AIK IBF 1
|
1-3
|
Lu C |
|
|
133 |
P96-2 |
08:00 |
Tobo/Örbyhus IB -
FBC Vipers Most (CZ)
|
5-2
|
Lu B |
|
|
139 |
P98-1 |
08:00 |
Tatran Stresovice (CZ) -
Rotebro IS IBK
|
2-0
|
Lu A |
|
|
134 |
P96-2 |
08:00 |
Vallentuna IBK Svart -
Flo-Te (La)
|
6-1
|
FK 1 |
|
|
137 |
P97-2 |
08:00 |
FBC Cesky Krumlov (CZ) -
Farsta IBK
|
0-5
|
FK 2 |
|
|
135 |
P97-1 |
08:00 |
IF Edebäck -
Tobo/Örbyhus IB 2
|
5-2
|
HBO |
|
|